Dlaczego imiona dla psa są ważne

Wybór imienia dla pupila jest najważniejszą decyzją, jaką podejmiemy w jego życiu- nadanie czworonogowi imienia, umożliwi dalszą naukę oraz socjalizację zwierząt- przecież właśnie na nie nasz pupil musi umieć reagować, żeby przybiegał do naszej nogi w razie, gdy go zawołamy- jest to więc jedna z metod komunikacji między człowiekiem a zwierzęciem.

 

Imiona dla psa (zobacz: https://petportal.pl/imiona-dla-psa-poradnik-i-baza-imion/) mogą być rozmaite, ale nie należy nadawać mu imienia podobnego do komendy, bo to może go mylić podczas szkolenia. Inspirację można znaleźć wszędzie- może być to ulubiona przez właściciela książka, film czy gra komputerowa. Zdecydowanie jednak odradzam dawanie zwierzakowi imion ludzkich, gdyż (chociaż pewnie właściciel tego nie dostrzeże) w zdecydowanej większości brzmią śmiesznie i pretensjonalnie, jednakże odpowiednio przekształcone imię ludzkie, może do zwierzęcia idealnie pasować. Imion jest wiele, ale zanim je wymyślimy, może upłynąć nawet kilka dni.

 

Warto dłużej zaczekać, by trafić w dziesiątkę. Nie warto zwracać uwagi na panujące stereotypy- imię “Pimpek” może pasować zarówno do rozbrykanego pomeraniana, jak i do dumnego przedstawiciela rasy Cane Corso.