Recenzja gry Anno Online.

Anno Online jest grą wyprodukowaną przez niemieckie studio Blue Byte, jej premiera miała miejsce w roku 2013.

Gra ma charakter rozgrywki strategicznej, a grać w nią możemy via www, czyli jedynie na przeglądarce internetowej – nie musimy nic pobierać. Gra została przygotowana z bardzo ciężką i skomplikowaną mechaniką ekonomiczną. Zadaniem naszym – jako gracza – jest rozbudowa i rozwój różnych miast, powstających w epoce średniowiecza, ale także musimy dbać o rozsądne zarządzenie surowcami dostępnymi w naszych magazynach.

Do naszej dyspozycji gra oferuje ponad sto różnych budynków, z których każdy przynosi różnego rodzaju zyski i wpływy. Nierozłącznym i bardzo kluczowym elementem gry jest współpraca z innymi graczami. Gra ma charakter czysto pokojowy, co oznacza tyle, że nie przewidziano w niej żadnego rodzaju wojen, czy innych zagrywek mających na celu negatywnie wpływać na innych władców – z drugiej strony jednak gracze mogą zrzeszać się w tak zwane gildie.

Podsumowując moją Anno Online recenzja, grę oceniam delikatnie pozytywnie – brakuje w niej jednak tego czegoś, co trzymałoby nas przy tym tytule na dłużej.