Popularne kolędy

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, spotkań w gronie rodzinnym. Czasem na refleksje, czasem na zapanowanie zgody w relacjach rodzinnych.
Wszystko to można znaleźć w świątecznych pieśniach, jakimi są kolędy. W języku polskim jest wiele pięknych kolęd, tych starych i przez wszystkich znanych jak Cicha Noc, Przybieżeli do Betlejem, Jezus malusieńki, Lulaj, że Jezuniu, jak i tych mniej znanych jak Nie było miejsca dla Ciebie.

 
Ostatnio coraz częściej rozpoznawalna staje się kolęda W grudniowe noce, zimowe noce.
Teksty chociaż często popularne, są znane niezbyt dokładnie przez wszystkich. W grudniowe noce tekst można znaleźć na portalach internetowych, dodatkowo często oferowane na rynku są śpiewniki, w nich można znaleźć nuty oraz chwyty gitarowe. Jest to ułatwienie dla wielu wykonawców, tych początkujących i tych doświadczonych. Internet oferuje wiele pozycji, ale często coś ciekawego i wartościowego można znaleźć w księgarniach stacjonarnych, tych nieopodal domu. Często ludzie, w dobie internetu, zapominają o takich sklepach, a czasem perełki są na samym wierzchu. Warto zachęcać coraz młodsze dzieci do śpiewania kolęd.