Jak dbać o tablicę suchościeralną?

Tablica suchościeralna to bardzo praktyczny sprzęt o wielu zastosowaniach. Możemy z niej korzystać zarówno w przestrzeni biznesowej oraz w szkole, gdzie doskonale zastąpi tradycyjne tablice szkolne starej daty. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, ze względu na jego funkcjonalność oraz szybką i intuicyjną pielęgnację. Na zakup tablicy suchościeralnej decydujemy się bardzo często również pod kątem wyposażenia domowego biura lub pokoju dziecięcego. Aby móc cieszyć się pełną funkcjonalnością takiej tablicy, koniecznie zadbajmy o jej prawidłową pielęgnację.

Dbanie o tablicę suchościeralną powinniśmy rozpocząć już na etapie jej wykorzystywania. Do pisania po niej musimy wykorzystywać tylko dedykowanych markerów suchościeralnych, które bez trudu usuniemy z jej powierzchni. Użycie niewłaściwych markerów może skutkować uszkodzeniem tablicy lub pozostawieniem na niej śladów, których nie będziemy w stanie wyczyścić. W tym wypadku prewencja, jest kluczowa do tego, byśmy mogli z tablicy suchościeralnej korzystać przez wiele lat zgodnie z jej przeznaczeniem.

Co jeszcze powinniśmy robić?

Po użytkowaniu tablicy powinniśmy od razu ścierać tusz markerów za pomocą suchej ściereczki lub gąbki. Zbyt długo pozostawiony tusz na powierzchni tablicy może być trudniejszy do usunięcia. Codzienna pielęgnacja tablicy powinna być wykonywana z pomocą suchej ściereczki lub gąbki, które są dedykowane do usuwania markerów suchościeralnym. Na taki sposób pielęgnacji wskazuje sama nazwa tablicy. Aby zwiększyć efektywność swoich działań oraz zadbać o odpowiedni wygląd tablicy, musimy co jakiś czas używać również dedykowanych preparatów, które powstały do czyszczenia tablic suchościeralnych. Dzięki temu przywrócimy im pierwotny blask i będziemy mogli wykorzystywać je przez lata.

Jeżeli zdecydujecie się na zakup tablicy suchościeralnej do pokoju dziecka, to zapewnicie mu sprzęt, który jednocześnie może być wykorzystywany do nauki oraz do zabawy. To bardzo uniwersalne rozwiązanie, dzięki któremu nasze dziecko będzie odnosiło jeszcze lepsze wyniki w nauce i skutecznie rozwijało swoje pasje. Prawidłowa pielęgnacja tablicy jest kluczem do tego, byśmy mogli swobodnie z niej korzystać i cieszyć się jej walorami, bez względu na miejsce, w którym tablice są wykorzystywane.