Pies w mieszkaniu

Mieszkanie w mieście wiąże się przeważnie z tym, że mamy niewielki metraż do dyspozycji. Niektórzy zadają sobie pytanie, czy nie jest to wystarczający powód aby zrezygnować z posiadania psa. Na szczęście nie musimy tego robić, ale warto zdać sobie sprawę z kilku rzeczy. Jeżeli myśleliśmy o zakupie lub adopcji dużego psa, takiego jak na przykład bernardyn czy alaskan malamute, to raczej musimy zmienić swoje plany. Taki pies potrzebuje bowiem dużo przestrzeni, a nie jesteśmy w stanie zapewnić mu jej w niewielkim mieszkaniu.
Istnieją jednak odpowiednie rasy do mieszkania. Dobrym wyborem będą małe pieski, takie jak spitz miniaturowy, terier czeski czy pekińczyk. Przed wyborem konkretnej rasy, warto dowiedzieć się o niej czegoś więcej, gdyż każda charakteryzuje się innymi cechami. Jeżeli szukamy zwierzęcia o wesołym usposobieniu, warto rozważyć kupno bądź adopcję psa rasy yorkshire terrier. Są to niezwykle energiczne pieski, lubiące towarzystwo człowieka i zabawę z nim. Z tego powodu wymagają dużo uwagi, a jeśli im jej nie zapewnimy, mogą czuć się samotne. Dużo spokojniejszą rasą nadającą się do mieszkania jest mops. To niezwykle przyjazne psy, które łatwo się przywiązują do człowieka.

 
Niewielkie psy będą odpowiednie do mieszkania, gdyż nie potrzebują aż tak wiele przestrzeni jak te duże. Są one też z natury cichsze, dlatego nie musimy się obawiać, że ich szczekanie będzie denerwować naszych sąsiadów. Jeżeli mieszkamy w bloku bez windy, to w razie kontuzji, psa bez problemu zaniesiemy na nasze piętro. Niezależnie od tego, na jaką rasę psa się zdecydujemy, pamiętajmy aby zapewnić mu odpowiednie warunki bytowe. Pies powinien mieć odpowiednio przygotowane legowisko, które zapewni mu maksimum wypoczynku.