Ola Wanserska – Profil i osiągnięcia Oli Wanserskiej w dziedzinie sportu

Ola Wanserska – Profil i osiągnięcia radiowej gwiazdy w dziedzinie sportu

 1. Wstęp
  Ola Wanserska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim radiu. Znana przede wszystkim z prowadzenia porannych audycji na antenie Czwórki oraz swojego zaangażowania w sport.
 2. Profil
  Ola Wanserska urodziła się 26 listopada 1979 roku we Wrocławiu. Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie uzyskała tytuł magistra dziennikarstwa. Pracę w radiu rozpoczęła w 2005 roku w Antyradiu, a od 2007 roku związana jest z Czwórką.
 3. Osiągnięcia w sporcie
 • Maraton
  Ola Wanserska to nie tylko popularna gwiazda radiowa, ale i zapalona biegaczka. W jej życiorysie są już cztery ukończone maratony, a przyszłościowo zapowiada udział w Iron Manie.
 • Narciarstwo
  Kolejną pasją Oli jest narciarstwo. Jest członkiem Ekipy Kalendarz Girls, czyli grupy kilku kobiet, które na swoich sprzętach narciarskich uczestniczą w zawodach alpejskich.
 • Boks
  Ola Wanserska to także miłośniczka boksu. Przez kilka lat trenowała na Warszawskim Wilanowie w klubie UKS Białe Orły. O jej zaangażowaniu w ten sport świadczą też prowadzone przez nią na antenie Czwórki transmisje z walk bokserskich.
 1. Aktywność społeczna i charytatywna
  Ola Wanserska działa także aktywnie na rzecz innych. W październiku 2018 roku ukończyła wraz z grupą innych celebrytów wyprawę na afrykański szczyt Kilimandżaro, a zebrane w tym czasie pieniądze przekazała na cele charytatywne.
 2. Podsumowanie
  Ola Wanserska to nie tylko jedna z najpopularniejszych prezenterk radiowych, ale i zapalona biegaczka, narciarka, bokserka i aktywistka społeczna. Świadczy to o jej wielostronności i zaangażowaniu w różne dziedziny życia.